Letní Letná

Letenské sady, , Praha

Poslední změna
4. srpen 2017

O akci

14. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná odstartuje 17. srpna, aby až do 3. září dal prostor širokému mezinárodnímu společenství špičkových artistů, žonglérů, herců, mimů, tanečníků, muzikantů i dalších umělců. Letenské sadyse tak na tři týdnyzmění v jedinečný svět, v němž to hýří neotřelými nápady, hravou energií, výbuchy smíchu a především neuvěřitelnými výkony odvážně popírajícími fyzikální zákony. 

Festival otevře ve čtvrtek 17. srpna večer pro Letní Letnou speciálně připravenýopen-air program BESTIARIO / BESTIÁŘ -společná prezentace domácích i mezinárodních artistů pod taktovkou renomované režisérky Firenzy Guidi ze světoznámého velšského souboru Nofit State Circus. Pod letníoblohou tak vyvrcholí týdenní workshop propojující zahraniční i české artisty a umělce. 

Výjimečné zážitky na letošní Letní Letné slibují představení zahraničních souborů. Secesní dřevěný Spiegeltent letos opanují hvězdní kanadští vousáči z Cirque Alfonse, kteří nabídnou provokativní burleskní kabaret plný humoru a siláckých kousků BARBU.Francouzsko-belgický soubor Colectiff Malunés přepíše v představení Forever, happily zákonitosti světa pohádek a katalánský Escarlata Circus oslaví v Praze svoje třicátiny lahůdkovým představením, jehož hlavními ingrediencemi budou skoky, balancování, obratnost, krutost a spousta zeleniny. Letenským divákům dobře známý věhlasný francouzský Atelier Lefeuvre & André bude opět svádět svými nejsilnějšími zbraněmi: humorem, nezaměnitelnou poetikou, absurditou i cirkusovým mistrovstvím. 

Letní Letná je tradičně i největší přehlídkou domácí novocirkusové scény a nadcházející program obohatí premiéry hned čtyřtuzemských souborů: oblíbení Losers Cirque Company zpracovávají téma nadmíru aktuální v představení Kolaps, mezinárodní projekt Hit, Tell the difference je o nárazech jednotlivých poetik Cirku La Putyka a rwandských Future vision Acrobat a Duo Hand to Violin uvede představení s environmentální tématikou Hello, Polly!. V pražské premiéře pak své nové představení Hrdinky uvede Cirkus TeTy. 

14. ročník festivalu Letní Letná proběhne od 17. srpna do 3. září v pražských Letenských sadech.Více informací na www.letniletna.cz. Vstupenky jsou v prodeji na webových stránkách Letní Letné. Držitelé karty Circus Fans Card mají slevy na vybraná představení.

Letní Letná dětem
Pestrý program je připraven tradičně také pro děti, představení začínají vždy od 11:00, 14:00, 15:30 a 17:00 a vystřídají se takřka všechny kvalitní české soubory a umělci, pracující s malými diváky. Jmenujme namátkou Václava Strassera, Divadlo Víti Marčíka, Divadlo Tondy Novotného, Bratry v tricku či Teatr Novogo Fronta. Chybět nebudou ani oblíbené dílničky a další doprovodný program.

Místo konání
Letenské sady Praha Ukaž na mapě

Rodinný den Dvořákovy Prahy s vlakovým dobrodružstvím, Humoreskami i Novosvětskou Vstup zdarma 491 m

so 16. 09. 2017 Rudolfinum, Náměstí Jana Palacha 79/1, Praha

Je již milou tradicí, že jedna z festivalových sobot Dvořákovy Prahy patří zábavnému Rodinnému dni.…

Dovolená s dětmi Dětská představení Tvoření, hraní, učení Kultura, festivaly Akce pro rodiče – 2 lidé doporučují

Filmové letní příměstské tábory v muzeu Karla Zemana 1 km

po 3. 07. 2017 - pá 25. 08. 2017 Muzeum Karla Zemana, Saská 3, Praha 1

Objevte zákulisí tvorby animovaného filmu v Muzeu Karla Zemana a staňte se režisérem, střihačem…

Pohyb, sport a zdraví Tvoření, hraní, učení Kultura, festivaly Veselice, slavnosti, poutě Dětské pobyty, tábory Soutěže a závody Praha – 2 lidé doporučují

Pat a Mat oslaví začátek školního roku v muzeu Grévin 1 km

so 2. 09. 2017 - so 30. 09. 2017 od 10:00 do 19:00 Grévin Praha – muzeum voskových figurín, Celetná 15, Praha 1

Nejen školákům se čas prázdnin krátí, ale i výstava Pata a Mata se chýlí ke konci. Návštěvníci mají…

Tvoření, hraní, učení Praha – 2 lidé doporučují

Prázdniny vrcholí v Muzeu Grévin 1 km

so 5. 08. 2017 - ne 27. 08. 2017 od 15:00 do 20:00 Grévin Praha – muzeum voskových figurín, Celetná 15, Praha 1

Na druhou polovinu prázdnin si pro vás nejzábavnější muzeum voskových figurín Grévin Praha…

Dovolená s dětmi Praha – 2 lidé doporučují

VI. Betlémská kulturní noc Vstup zdarma 1,2 km

čt 7. 09. 2017 od 15:00 do 22:00 Betlémské náměstí a jeho okolí, Praha 1

Již šestý ročník multižánrového jednodenního festivalu Betlémská kulturní noc/BKN, na jehož…

Kultura, festivaly Hrady, zámky, historie – 1 člověk doporučuje

Doporučte tuto akci.
Doporučuji

2 lidé doporučují

Tip: Chcete se zviditelnit? Nabízíme reklamní pozice na tomto webu. Vždy jen za rozumné ceny. Pište na redakce@peknyden.cz.

Portál peknyden.cz neodpovídá za případně změny programu.

Co je nového na PeknyDen.cz?

Přehled nových míst pro rodiny s dětmi, upoutávky na akce, soutěže a články můžeme zasílat i Vám. Novinky obvykle zasíláme jednou měsíčně.

Přihlaste se k odběru novinek

Váš prohlížeč je už stašího data a může být nebezpečný!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč. Aktualizovat nyní svůj prohlížeč

×