Letní Letná

Letenské sady, , Praha

Poslední změna
4. srpen 2017

Je nám líto, pro tuto akci nyní nejsou žádné aktuální termíny konání.

O akci

14. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná odstartuje 17. srpna, aby až do 3. září dal prostor širokému mezinárodnímu společenství špičkových artistů, žonglérů, herců, mimů, tanečníků, muzikantů i dalších umělců. Letenské sadyse tak na tři týdnyzmění v jedinečný svět, v němž to hýří neotřelými nápady, hravou energií, výbuchy smíchu a především neuvěřitelnými výkony odvážně popírajícími fyzikální zákony. 

Festival otevře ve čtvrtek 17. srpna večer pro Letní Letnou speciálně připravenýopen-air program BESTIARIO / BESTIÁŘ -společná prezentace domácích i mezinárodních artistů pod taktovkou renomované režisérky Firenzy Guidi ze světoznámého velšského souboru Nofit State Circus. Pod letníoblohou tak vyvrcholí týdenní workshop propojující zahraniční i české artisty a umělce. 

Výjimečné zážitky na letošní Letní Letné slibují představení zahraničních souborů. Secesní dřevěný Spiegeltent letos opanují hvězdní kanadští vousáči z Cirque Alfonse, kteří nabídnou provokativní burleskní kabaret plný humoru a siláckých kousků BARBU.Francouzsko-belgický soubor Colectiff Malunés přepíše v představení Forever, happily zákonitosti světa pohádek a katalánský Escarlata Circus oslaví v Praze svoje třicátiny lahůdkovým představením, jehož hlavními ingrediencemi budou skoky, balancování, obratnost, krutost a spousta zeleniny. Letenským divákům dobře známý věhlasný francouzský Atelier Lefeuvre & André bude opět svádět svými nejsilnějšími zbraněmi: humorem, nezaměnitelnou poetikou, absurditou i cirkusovým mistrovstvím. 

Letní Letná je tradičně i největší přehlídkou domácí novocirkusové scény a nadcházející program obohatí premiéry hned čtyřtuzemských souborů: oblíbení Losers Cirque Company zpracovávají téma nadmíru aktuální v představení Kolaps, mezinárodní projekt Hit, Tell the difference je o nárazech jednotlivých poetik Cirku La Putyka a rwandských Future vision Acrobat a Duo Hand to Violin uvede představení s environmentální tématikou Hello, Polly!. V pražské premiéře pak své nové představení Hrdinky uvede Cirkus TeTy. 

14. ročník festivalu Letní Letná proběhne od 17. srpna do 3. září v pražských Letenských sadech.Více informací na www.letniletna.cz. Vstupenky jsou v prodeji na webových stránkách Letní Letné. Držitelé karty Circus Fans Card mají slevy na vybraná představení.

Letní Letná dětem
Pestrý program je připraven tradičně také pro děti, představení začínají vždy od 11:00, 14:00, 15:30 a 17:00 a vystřídají se takřka všechny kvalitní české soubory a umělci, pracující s malými diváky. Jmenujme namátkou Václava Strassera, Divadlo Víti Marčíka, Divadlo Tondy Novotného, Bratry v tricku či Teatr Novogo Fronta. Chybět nebudou ani oblíbené dílničky a další doprovodný program.

Místo konání
Letenské sady Praha Ukaž na mapě

Dětský klub Vodníček - Právnická fakulta 336 m

Praha 1 - Staré Město, nám. Curieových 7 - areál Právnické fakulty UK, rehabilitační centrum Rehaland
Plavání pro děti od 5–10 měsíců věku. Plaveme ve vířivce s teplotou vody 30°C. Z důvodu malého prostoru jsou zde skupinky pouze o 3 dětech.

Pro miminka Kroužky pro dětiPraha – 1

Veřejné dětské hřiště - Klárov 507 m

Praha 1, Klárov
Dětské hřiště pro menší děti. Hrací prostor je oplocen, ale nezamyká se.

Dětská hřiště, sportoviště, zábavní parkyPraha – 1

Modré nebe, s.r.o. 527 m

Praha 1, Elišky Krásnohorské 6
Dopolední jesličky pro děti od 12 měsíců – výuka probíhá v češtině a angličtině. Pondělí až pátek 8 – 13 h. Odpolední taneční a hudební kurzy pro děti 2,5 – 15 let. Tanec, hudební a dramatická výchova. Nebíčko klub pro…

Kroužky pro děti Hlídání dětí, školičkyPraha – 1

Rudolfinum 531 m

Praha 1 - Staré Město, nám. Jana Palacha
Rudolfinum, reprezentativní budova z konce 19. století, je od roku 1992 sídlem České filharmonie a Galerie Rudolfinum. Česká filharmonie zde pořádá večerní koncerty a dopolední i odpolední koncerty pro děti a rodiče.

Divadla a kina pro dětiPraha – 2

Multifunkční sportovní areál Na Františku 595 m

Praha 1, Na Františku
Moderní, kvalitně vybavené víceúčelové hřiště – dětská hřiště, houpačky, kluziště s mantinely a umělým ledem pro veřejné bruslení a hokej, víceúčelové travnaté hřiště na míčové hry. Tartanová dráha, doskočiště pro skok…

Dětská hřiště, sportoviště, zábavní parkyPraha – 1

Doporučte tuto akci.
Doporučuji

2 lidé doporučují

Tip: Chcete se zviditelnit? Nabízíme reklamní pozice na tomto webu. Vždy jen za rozumné ceny. Pište na redakce@peknyden.cz.

Portál peknyden.cz neodpovídá za případně změny programu.

Co je nového na PeknyDen.cz?

Přehled nových míst pro rodiny s dětmi, upoutávky na akce, soutěže a články můžeme zasílat i Vám. Novinky obvykle zasíláme jednou měsíčně.

Přihlaste se k odběru novinek

Váš prohlížeč je už stašího data a může být nebezpečný!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč. Aktualizovat nyní svůj prohlížeč

×

Admin: Ukázat akci Upravit popis akce Upravit termíny