Články

Zajímavosti, aktuality, premiéry, knihy pro děti a rodiče.

Eliáš a babička z vajíčka, Madlenka a brejličky - knižní novinky pro děti a rodiče

6. duben 2014

Představujeme vám zajímavé knížky z nakladatelství Portál a Mladá fronta. Eliáš a babička z vajíčka, Madlenka a brejličky, Malované příběhy, Zvířátka levou zadní, Jak přežít, když mě všechno štve a Moje hrady a zámky jsou určeny dětským čtenářům. Knížku Zdravý rozum ve výchově ocení především rodiče.

Běžíme pro rodinu: RODIČE NA START!

19. březen 2014

Občanské sdružení APERIO – Společnost pro zdravé rodičovství pořádá v neděli 27. dubna 2014 běžeckou akci pro celou rodinu s názvem „RODIČE NA START! aneb Rodičovství je běh na dlouhou trať“. Rodinný běh s doprovodným programem se koná u příležitosti mezinárodního Dne rodiny v parku Královská obora Stromovka-Šlechtovka v Praze za účasti patronek sdružení – atletky Kateřiny Baďurové Janků a herečky Michaely Maurerové.

Inspirujte se při plánování volného času s dětmi

5. únor 2014

Připravujete program na výlet, dovolenou nebo odpoledne s dětmi? Využijte KAPesní KAtalog volného času pro ty, kdo se věnují DĚTEM. Nejnovější vydání oblíbené plánovací pomůcky opět nabízí nápady na prožití volného času, který věnujete dětem.

Knížky pro děti pod stromeček

5. prosinec 2013

Z knižních novinek jsme vybrali několik tipů, které by se mohly Ježíškovi hodit, inspirujte se: Husa Líza a vánoční hvězda, Nanukova dobrodružství a knížka Anička, žabičky a jejich přátelé pro začínající čtenáře, Z. Svěrák a J. Uhlíř DĚTEM pro malé i velké hudební nadšence, Dušinka, víla věcí pro děti, které vědí, že věci nejsou jen obyčejné předměty, Tvoříme s dětmi s darů přírody pro společné výtvarné hrátky a také knížky pro dobrodružné povahy Mizící hmyzíci, Malý princ a Planeta knihomolů a Knížka pro špiony.

Knížky na prázdniny – pro mrňousky a jejich dospělé

6. červen 2013

Vybrali jsme pro vás deset zajímavých knih pro prázdninové čtení s dětmi a o nich. Nejmenší čtenáře potěší nová „Pohádka O Horymírovi“ od Lucie Seifertové nebo zvukomalebná říkadla v knize „Katka čeká na zvířátka“. Pro starší děti je určeno dobrodružství Malého prince na Planetě slova a pokračování příběhu baletky Ely „Ela a maškarní ples“. Z titulů pro rodiče určitě nepřehlédněte knihu „Nenech si to líbit“ o ochraně dítěte před sexuálním zneužitím.

Na dětskou hudební scénu se derou nové Písničky kluka BomBarďáka

4. červen 2013

Kreslený 3B BomBarďák není žádný zelenáč. Razantně vstoupil do virtuální kapely 3B, aby následně založil kapelu, která nese jeho vlastní jméno. A hned ze tří muzikantů udělal BomBarďáky, kteří natočili vtipné, svěží a rozpustilé album.

Jubilejní Bambiriáda 2013 představí dětství v proměnách času

2. květen 2013

Poslední květnový víkend bude i letos patřit celorepublikové přehlídce volnočasových aktivit pro děti a mládež, Bambiriádě. Jubilejní 15. ročník této jedinečné akce pořádané Českou radou dětí a mládeže (ČRDM) nese podtitul „Dětství v proměnách času“.

TANEC PRAHA DĚTEM 2013

29. duben 2013

Prologem jubilejního 25. Mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA 2013, bude již pošesté část věnovaná dětem s názvem TANEC PRAHA DĚTEM 2013 (27. 5. – 1. 6. 2013). Představení, dílny, prezentace, diskuze, to vše se odehraje v divadle Ponec, Studiu ALTA či v parku u Žižkovské věže.

Jak motivovat děti ke studiu cizích jazyků

19. březen 2013

V dnešní době si většina rodičů uvědomuje, že znalost cizích jazyků je čím dál tím důležitější. Proto se snaží své děti ke studiu jazyků vést od útlého věku. Ať už své dítě přihlásíte na jazykový kurz již v předškolním věku nebo počkáte, až se začne cizí jazyk učit na základní škole, děti musíte ke studiu co možná nejlépe motivovat. Motivace je totiž základem úspěchu a celé jazykové studium na ní stojí.

Den otevřených dveří POHYB DĚTEM

17. únor 2013

Přinášíme dobrou zprávu pro všechny aktivní maminky a jejich neposedné rarášky z Prahy 5 a okolí. Od ledna 2013 můžete navštěvovat cvičení POHYB DĚTEM také v Juklíku na Praze 5.

Hurá do školy! - zábavný pracovní sešit pro předškoláky a začínající školáky

30. leden 2013

Hurá do školy! Máte doma předškoláka nebo prvňáčka? Pak právě pro vás vydává nakladatelství Portál nový pracovní sešit, který dítěti usnadní jeho první kroky ve škole.

Knížka pro tatínky – kniha o těhotenství, porodu a péči o dítě pro muže

8. leden 2013

Muži se stále více podílejí na rodinném životě, očekává se od nich nejen hmotné zajištění rodiny, ale i zapojení do péče od dítě. Ne všichni muži jsou však na to připraveni. Jak být správným otcem a partnerem? Knižní novinka z nakladatelství Portál poradí všem nastávajícím a novopečeným tatínkům, jak v nové roli dobře obstát.

HRANA – nový časopis pro děti

9. září 2012

10. září začíná vycházet nový dětský časopis HRANA. Hravý, ilustrovaný měsíčník je určen dětem od 3 do 11 let, které chtějí luštit zábavné úkoly, hrát hry nebo kutit a vyrábět, stříhat, lepit, skládat, číst komiksy, povídky a básničky, soutěžit a fantazírovat. V prvním čísle časopisu si děti zahrají na… INDIÁNY!

Kontaktní čočky aneb konec problémů na cestách

1. září 2012

Dovolená, cestování, sport – okamžiky, kdy jsme se svými dětmi v pohybu a společně si užíváme vytoužené volno. Vše má ale svá úskalí. Lidé trpící zrakovou vadou si tento čas mnohdy spojují se ztrácením a rozbíjením brýlí. Rodiče se bojí o bezpečnost svých dětí… Střepy v oku jsou pro každou matku noční můrou. Existuje ale způsob, jak tento věčný problém vyřešit, a dopřát si tak konečně volné chvíle bez starostí o zrak svůj nebo našich potomků.

Rodinná muzikálová pohádka "Kapka medu pro Verunku" aneb Jak vznikl nový český muzikál

4. červen 2012

To bylo tak: Byl jednou jeden dědeček a babička. A ten dědeček jednou vymyslel svým vnučkám pohádku. Vnučky, když vyrostly, pohádku objevily a daly ji přečíst svým rodičům a ti ji vyprávěli zase svým vnoučatům. Vnoučatům se pohádka moc líbila a řekla to svým rodičům, tedy původním vnoučatům a ta o ní vyprávěla svým kamarádům a protože se i jim a vůbec všem také líbila, napadlo je udělat z ní divadlo a ještě lépe muzikál.

Tip: Chcete se zviditelnit? Nabízíme reklamní pozice na tomto webu. Vždy jen za rozumné ceny. Pište na redakce@peknyden.cz.

Co je nového na PeknyDen.cz?

Přehled nových míst pro rodiny s dětmi, upoutávky na akce, soutěže a články můžeme zasílat i Vám. Novinky obvykle zasíláme jednou měsíčně.

Přihlaste se k odběru novinek

Váš prohlížeč je už stašího data a může být nebezpečný!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč. Aktualizovat nyní svůj prohlížeč

×