Články

Zajímavosti, aktuality, premiéry, knihy pro děti a rodiče.

S dětmi na dovolenou do Petrovic (zn. snadno a rychle)

14. březen 2016

Jelikož zima se pomalu ale jistě chýlí ke konci a čas dovolených se blíží, dovolím si postupně přiblížit některá místa, která si myslím, že stojí za návštěvu a kde nejen rodiny s dětmi budou jistojistě spokojeni. Takovým místem jsou i Šumavské roubenky v Petrovicích u Sušice.

Audioknižní novinky přímo do ouška

24. únor 2016

Příběhy nejčastěji vypráví nebo čtou rodiče před spaním nebo učitelé ve školkách a školách. Co když ale čte příběh někdo slavný jako třeba Libuše Šafránková, Marek Eben nebo Martin Dejdar? I to je dnes možné díky audioknihám. Příběhy které můžete poslouchat při cestování, odpočinku nebo třeba skládání puzzle. Namluvené příběhy a pohádky jsou už pro ty nejmenší ouška. Stačí si jen vybrat na Audiotéce, která nabízí více než 600 pohádek. Tady jsou nejnovější tipy na pohádkové audioknihy.

Jarní novinky Portálu

14. únor 2016

Nakladatelství Portál vydává mnoho zajímavých knížek a nyní si pro vás připravilo…

Přichází zima a s ní i čas na čtení s Portálem!

2. prosinec 2015

Nakladatelství Portál vydává mnoho zajímavých knížek a nyní si pro vás připravilo další novinku pro vhodnou pro rodiče. Naleznete v ní tipy, jak děti vychovávat nejen s láskou, ale i rozumem.

Úspěšný muzikál Sněhová královna ve své druhé divadelní sezóně!

11. listopad 2015

Po úmorných letních vedrech se můžete příjemně přeladit do nastávající podzimní a zimní atmosféry v divadle Hybernia s původním českým muzikálem SNĚHOVÁ KRÁLOVNA, který s drobnými úpravami oproti minulé sezóně uvádí Pixa-pro, MusicModelTrust a Barták music. Muzikál má od své premiéry 20.září 2014 za sebou již 70 úspěšných repríz a na prkna divadla Hybernia se od října 2015 vrací ve 20ti exkluzivních představeních. Na první představení 11.10. můžete získat vstupenky za snížené vstupné. Představení jsou v rámci generálek.

Venku sychravo a prší? Čtěte s Portálem!

30. říjen 2015

Nakladatelství Portál vydává mnoho zajímavých knížek a nyní si pro vás připravilo další novinky pro děti. V první knize naleznete mnoho tipů, jak si hrát se svými malými ratolestmi nebo si s námi přečtěte o Alence, která hledá dobrodžuství v první třídě v knize „Záhada školní půdy“ a nebo novinku pro kluky „Kouzelné tenisky mého kamaráda Percyho“, která pojednává o dvou zcela odlišných klucích, jejichž život dokáží změnit kouzelné tenisky.

Podzimní novinky v nakladatelství Portál!

10. září 2015

Nakladatelství Portál vydává mnoho zajímavých knížek, ve kterých nechybí ani tituly pro děti. Přečtěte si s námi aktuální novinky „Pohádkové hrátky se zvířátky“ od Stanislava Reschové a „Jak vyzrát na pavouky?“ od Catherine Leblanc, obrázky namaloval Roland Garrigue.

Letní novinka v nakladatelství Portál

14. srpen 2015

Nakladatelství Portál vydává každý měsíc spoustu zajímavých knížek, ve kterých nechybí ani tituly pro děti. Přečtěte si s námi aktuální novinku „Barvy“ od Hervé Tullet.

Jarní novinky v nakladatelství Portál

9. červen 2015

Nakladatelství Portál vydává každý měsíc spoustu zajímavých knížek, ve kterých nechybí ani tituly pro děti. Přečtěte si s námi aktuální novinky Jak s dětmi mluvit o smrti od Lindy Goldman a Pohádky pro všední den ze série První čtení Evy Horákové.

KAPesní KAtalog volného času pro ty, kdo se věnují DĚTEM

1. červen 2015

Inspirujte se v novém KAPesním KAtalogu volného času pro ty, kdo se věnují DĚTEM. Deváté vydání oblíbené plánovací pomůcky vyšlo 29. ledna 2015 a opět vám bezplatně nabízí tipy na výlety, pozvánky na akce a užitečné informace pro volný čas s dětmi.

Letní tábory 2015

19. květen 2015

Léto se kvapem blíží a vy máte strach, že se vaše dítě bude nudit doma? Nebojte se a zkuste jej poslat na tábor mezi své vrstevníky. Témata táborů jsou různé – od sportovních po výtvarné a vy si určitě vyberete ten nejlepší!

Tábory nejsou nafukovací a některé nabízí už jen poslední místa, tak si pospěšte, ať vám právě to vaše nikdo nevyfoukne!

Vybrali jsme pro vás několik zajímavých táborů.

Příměstské tábory v létě 2015

13. květen 2015

Stále jste si nevybrali tábor pro své dítko? A myslíte si, že je příliš malé na to, aby bylo někde samo daleko od vás? Pak je pro vás příměstský tábor to pravé! Svou ratolest tam ráno odvedete a večer vám bude zase spát doma! No není to bezvadné?

Ale pospěšte si, kapacita příměstských táborů je obvykle malá, tak ať vám ten vás neunikne!

A tady pro vás máme přehled zajímavých příměstských táborů.

Startuje nový projekt: Tátové čtou dětem

22. leden 2015

Kampaň v knihovnách po celé České republice a na sociálních sítích chce povzbudit otce, aby byli ve čtení dětem aktivnější. Mohou tak pozitivně ovlivnit rodinné vztahy i čtenářské návyky a školní výsledky svých potomků. Kampaň pořádá Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky (SKIP) a Liga otevřených mužů (LOM).

Dětské knížky pod stromeček – 10 tipů pro Ježíška

4. prosinec 2014

Knížka by neměla chybět pod žádným stromečkem. Vybrali jsme pro vás deset zajímavých novinek, které se na sklonku letošního roku urodily v nakladatelstvích Mladá fronta a Portál – od etikety pro děti Ladislava Špačka, přes pohádky, básničky a tvoření až po tituly věnované letadlům a hvězdám.

Kdy hrát online hry pro děti?

27. listopad 2014

Online hry pro děti jsou pro jednu skupinu rodičů úplným postrachem, pro druhou zase pomocníkem, se kterým se děti mohou zabavit i samy. Někdo v nich vidí vzdělávací prostředek, jiný zase počátek závislosti dětí na internetu a online obsahu. Pravda je však někde uprostřed. Pečlivě vybrané dětské hry, hrané v rozumném časovém limitu, mohou přinést vaší ratolesti zábavu i poučení najednou.

Tip: Chcete se zviditelnit? Nabízíme reklamní pozice na tomto webu. Vždy jen za rozumné ceny. Pište na redakce@peknyden.cz.

Co je nového na PeknyDen.cz?

Přehled nových míst pro rodiny s dětmi, upoutávky na akce, soutěže a články můžeme zasílat i Vám. Novinky obvykle zasíláme jednou měsíčně.

Přihlaste se k odběru novinek

Váš prohlížeč je už stašího data a může být nebezpečný!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč. Aktualizovat nyní svůj prohlížeč

×