Články

Zajímavosti, aktuality, premiéry, knihy pro děti a rodiče.

Podzimní novinky v nakladatelství Portál!

11. září 2015

Nakladatelství Portál vydává mnoho zajímavých knížek, ve kterých nechybí ani tituly pro děti. Přečtěte si s námi aktuální novinky „Pohádkové hrátky se zvířátky“ od Stanislava Reschové a „Jak vyzrát na pavouky?“ od Catherine Leblanc, obrázky namaloval Roland Garrigue.

Letní novinka v nakladatelství Portál

15. srpen 2015

Nakladatelství Portál vydává každý měsíc spoustu zajímavých knížek, ve kterých nechybí ani tituly pro děti. Přečtěte si s námi aktuální novinku „Barvy“ od Hervé Tullet.

Mimoškolní aktivity pro děti

5. srpen 2015

Září a školní rok se pomalými krůčky blíží, léto přechází do druhé poloviny. Školka, škola, kroužky, práce, nákupy, domácí úkoly… Aktivity, kterým se nevyhneme. Buďte připraveni a mějte některé věci vybrané s předstihem :-) jaké? Mimoškolní aktivity vašich dětí.

Lego Bionicle: znovuzrozená série s magickým příběhem

6. červenec 2015

Když v roce 2010 Lego oznámilo ukončení série Bionicle, statisíce fanoušků po celém světě smutnily. Bionicle byl mezi komunitou velmi oblíbený – a byť jeho nástupce Hero Factory rozhodně ostudu neudělal, věrným příznivcům Bioniclu to jako náplast nestačilo. A tak přišel comeback: na začátku roku 2015 se Bionicle vrátil na scénu.

Skvělý dárek k vysvědčení? Mobilní tarif s paušálem!

15. červen 2015

Už za pár dní vaše dítko dostane vysvědčení a otevřou se mu brány dvouměsíčních letních prázdnin. Ideální příležitost mu pořídit mobil, co říkáte? A rovnou s paušálem, abyste nemuseli pořád kontrolovat, zda mu náhodou nedošel kredit. Jenže jaký tarif vybrat?

Jarní novinky v nakladatelství Portál

10. červen 2015

Nakladatelství Portál vydává každý měsíc spoustu zajímavých knížek, ve kterých nechybí ani tituly pro děti. Přečtěte si s námi aktuální novinky Jak s dětmi mluvit o smrti od Lindy Goldman a Pohádky pro všední den ze série První čtení Evy Horákové.

KAPesní KAtalog volného času pro ty, kdo se věnují DĚTEM

2. červen 2015

Inspirujte se v novém KAPesním KAtalogu volného času pro ty, kdo se věnují DĚTEM. Deváté vydání oblíbené plánovací pomůcky vyšlo 29. ledna 2015 a opět vám bezplatně nabízí tipy na výlety, pozvánky na akce a užitečné informace pro volný čas s dětmi.

Letní tábory 2015

20. květen 2015

Léto se kvapem blíží a vy máte strach, že se vaše dítě bude nudit doma? Nebojte se a zkuste jej poslat na tábor mezi své vrstevníky. Témata táborů jsou různé – od sportovních po výtvarné a vy si určitě vyberete ten nejlepší!

Tábory nejsou nafukovací a některé nabízí už jen poslední místa, tak si pospěšte, ať vám právě to vaše nikdo nevyfoukne!

Vybrali jsme pro vás několik zajímavých táborů.

Příměstské tábory v létě 2015

14. květen 2015

Stále jste si nevybrali tábor pro své dítko? A myslíte si, že je příliš malé na to, aby bylo někde samo daleko od vás? Pak je pro vás příměstský tábor to pravé! Svou ratolest tam ráno odvedete a večer vám bude zase spát doma! No není to bezvadné?

Ale pospěšte si, kapacita příměstských táborů je obvykle malá, tak ať vám ten vás neunikne!

A tady pro vás máme přehled zajímavých příměstských táborů.

Startuje nový projekt: Tátové čtou dětem

23. leden 2015

Kampaň v knihovnách po celé České republice a na sociálních sítích chce povzbudit otce, aby byli ve čtení dětem aktivnější. Mohou tak pozitivně ovlivnit rodinné vztahy i čtenářské návyky a školní výsledky svých potomků. Kampaň pořádá Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky (SKIP) a Liga otevřených mužů (LOM).

Dětské knížky pod stromeček – 10 tipů pro Ježíška

4. prosinec 2014

Knížka by neměla chybět pod žádným stromečkem. Vybrali jsme pro vás deset zajímavých novinek, které se na sklonku letošního roku urodily v nakladatelstvích Mladá fronta a Portál – od etikety pro děti Ladislava Špačka, přes pohádky, básničky a tvoření až po tituly věnované letadlům a hvězdám.

Kdy hrát online hry pro děti?

27. listopad 2014

Online hry pro děti jsou pro jednu skupinu rodičů úplným postrachem, pro druhou zase pomocníkem, se kterým se děti mohou zabavit i samy. Někdo v nich vidí vzdělávací prostředek, jiný zase počátek závislosti dětí na internetu a online obsahu. Pravda je však někde uprostřed. Pečlivě vybrané dětské hry, hrané v rozumném časovém limitu, mohou přinést vaší ratolesti zábavu i poučení najednou.

Čerti a advent na hradech a zámcích

25. listopad 2014

Hrady a zámky si letos pro své návštěvníky přichystaly opravdu bohatou nadílku. Na rodiny s dětmi na nich čeká celá řada adventních, mikulášských a vánočních akcí. Nedočkavci mohou Mikuláše s čerty potkat už tento víkend, 29.-30. 11., na zámku ve Veltrusech, na zámku Berchtold a v neděli v Mníšku pod Brdy. Další víkend pak Mikuláš naděluje na hradě Loket, na Křivoklátě a v Dětenicích.

Galerii Harfa provoní Čokoládový festival

18. listopad 2014

Ve dnech 21.–23. listopadu propukne v Galerii Harfa v pořadí již třetí Čokoládový festival. Kromě čokoládových specialit si na něm můžete vychutnat i další dobroty jako vafle, perníčky a dokonce čokoládové pivo. Uvidíte také obrazy malované čokoládou a výstavu obalů čokolád z celého světa. Pro děti bude připraven dětský koutek, tvoření, vyrábění pralinek a další doprovodné aktivity. Vstup je zdarma.

Co podniknete s dětmi o víkendu?

18. říjen 2014

Že záleží na počasí? Ani ne, počasí řeší dospělí, děti skoro vůbec. Plánujete víkendy s dětmi hodně dopředu, nebo to prostě necháváte, jak to vyjde? Nechte pro jednou výběr plánu na dětech. A je úplně jedno, jestli jim je pět nebo dvanáct. Zkuste jim dát si vybrat ze tří plánů. Možná, že některé by raději zůstaly doma u svého počítače či tabletu, ale když jim připravíte zajímavé a dobrodružné plány, ze kterých si mohou vybrat, s radostí se zapojí.

« Předchozí 1 2 3 Následující »

Tip: Klinika reprodukční medicíny Reprogenesis - asistovaná reprodukce je vaše šance, díky které si můžete splnit sen o vlastním miminku.

Co je nového na PeknyDen.cz?

Přehled nových míst pro rodiny s dětmi, upoutávky na akce, soutěže a články můžeme zasílat i Vám. Novinky obvykle zasíláme jednou měsíčně.

Přihlaste se k odběru novinek

Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč. Aktualizovat nyní svůj prohlížeč

×