Články

Zajímavosti, aktuality, premiéry, knihy pro děti a rodiče.

Přichází zima a s ní i čas na čtení s Portálem!

2. prosinec 2015

Nakladatelství Portál vydává mnoho zajímavých knížek a nyní si pro vás připravilo další novinku pro vhodnou pro rodiče. Naleznete v ní tipy, jak děti vychovávat nejen s láskou, ale i rozumem.

Úspěšný muzikál Sněhová královna ve své druhé divadelní sezóně!

11. listopad 2015

Po úmorných letních vedrech se můžete příjemně přeladit do nastávající podzimní a zimní atmosféry v divadle Hybernia s původním českým muzikálem SNĚHOVÁ KRÁLOVNA, který s drobnými úpravami oproti minulé sezóně uvádí Pixa-pro, MusicModelTrust a Barták music. Muzikál má od své premiéry 20.září 2014 za sebou již 70 úspěšných repríz a na prkna divadla Hybernia se od října 2015 vrací ve 20ti exkluzivních představeních. Na první představení 11.10. můžete získat vstupenky za snížené vstupné. Představení jsou v rámci generálek.

Venku sychravo a prší? Čtěte s Portálem!

30. říjen 2015

Nakladatelství Portál vydává mnoho zajímavých knížek a nyní si pro vás připravilo další novinky pro děti. V první knize naleznete mnoho tipů, jak si hrát se svými malými ratolestmi nebo si s námi přečtěte o Alence, která hledá dobrodžuství v první třídě v knize „Záhada školní půdy“ a nebo novinku pro kluky „Kouzelné tenisky mého kamaráda Percyho“, která pojednává o dvou zcela odlišných klucích, jejichž život dokáží změnit kouzelné tenisky.

Podzimní novinky v nakladatelství Portál!

10. září 2015

Nakladatelství Portál vydává mnoho zajímavých knížek, ve kterých nechybí ani tituly pro děti. Přečtěte si s námi aktuální novinky „Pohádkové hrátky se zvířátky“ od Stanislava Reschové a „Jak vyzrát na pavouky?“ od Catherine Leblanc, obrázky namaloval Roland Garrigue.

Letní novinka v nakladatelství Portál

14. srpen 2015

Nakladatelství Portál vydává každý měsíc spoustu zajímavých knížek, ve kterých nechybí ani tituly pro děti. Přečtěte si s námi aktuální novinku „Barvy“ od Hervé Tullet.

Mimoškolní aktivity pro děti

4. srpen 2015

Září a školní rok se pomalými krůčky blíží, léto přechází do druhé poloviny. Školka, škola, kroužky, práce, nákupy, domácí úkoly… Aktivity, kterým se nevyhneme. Buďte připraveni a mějte některé věci vybrané s předstihem :-) jaké? Mimoškolní aktivity vašich dětí.

Lego Bionicle: znovuzrozená série s magickým příběhem

5. červenec 2015

Když v roce 2010 Lego oznámilo ukončení série Bionicle, statisíce fanoušků po celém světě smutnily. Bionicle byl mezi komunitou velmi oblíbený – a byť jeho nástupce Hero Factory rozhodně ostudu neudělal, věrným příznivcům Bioniclu to jako náplast nestačilo. A tak přišel comeback: na začátku roku 2015 se Bionicle vrátil na scénu.

Skvělý dárek k vysvědčení? Mobilní tarif s paušálem!

14. červen 2015

Už za pár dní vaše dítko dostane vysvědčení a otevřou se mu brány dvouměsíčních letních prázdnin. Ideální příležitost mu pořídit mobil, co říkáte? A rovnou s paušálem, abyste nemuseli pořád kontrolovat, zda mu náhodou nedošel kredit. Jenže jaký tarif vybrat?

Jarní novinky v nakladatelství Portál

9. červen 2015

Nakladatelství Portál vydává každý měsíc spoustu zajímavých knížek, ve kterých nechybí ani tituly pro děti. Přečtěte si s námi aktuální novinky Jak s dětmi mluvit o smrti od Lindy Goldman a Pohádky pro všední den ze série První čtení Evy Horákové.

KAPesní KAtalog volného času pro ty, kdo se věnují DĚTEM

1. červen 2015

Inspirujte se v novém KAPesním KAtalogu volného času pro ty, kdo se věnují DĚTEM. Deváté vydání oblíbené plánovací pomůcky vyšlo 29. ledna 2015 a opět vám bezplatně nabízí tipy na výlety, pozvánky na akce a užitečné informace pro volný čas s dětmi.

Letní tábory 2015

19. květen 2015

Léto se kvapem blíží a vy máte strach, že se vaše dítě bude nudit doma? Nebojte se a zkuste jej poslat na tábor mezi své vrstevníky. Témata táborů jsou různé – od sportovních po výtvarné a vy si určitě vyberete ten nejlepší!

Tábory nejsou nafukovací a některé nabízí už jen poslední místa, tak si pospěšte, ať vám právě to vaše nikdo nevyfoukne!

Vybrali jsme pro vás několik zajímavých táborů.

Příměstské tábory v létě 2015

13. květen 2015

Stále jste si nevybrali tábor pro své dítko? A myslíte si, že je příliš malé na to, aby bylo někde samo daleko od vás? Pak je pro vás příměstský tábor to pravé! Svou ratolest tam ráno odvedete a večer vám bude zase spát doma! No není to bezvadné?

Ale pospěšte si, kapacita příměstských táborů je obvykle malá, tak ať vám ten vás neunikne!

A tady pro vás máme přehled zajímavých příměstských táborů.

Startuje nový projekt: Tátové čtou dětem

22. leden 2015

Kampaň v knihovnách po celé České republice a na sociálních sítích chce povzbudit otce, aby byli ve čtení dětem aktivnější. Mohou tak pozitivně ovlivnit rodinné vztahy i čtenářské návyky a školní výsledky svých potomků. Kampaň pořádá Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky (SKIP) a Liga otevřených mužů (LOM).

Dětské knížky pod stromeček – 10 tipů pro Ježíška

4. prosinec 2014

Knížka by neměla chybět pod žádným stromečkem. Vybrali jsme pro vás deset zajímavých novinek, které se na sklonku letošního roku urodily v nakladatelstvích Mladá fronta a Portál – od etikety pro děti Ladislava Špačka, přes pohádky, básničky a tvoření až po tituly věnované letadlům a hvězdám.

Kdy hrát online hry pro děti?

27. listopad 2014

Online hry pro děti jsou pro jednu skupinu rodičů úplným postrachem, pro druhou zase pomocníkem, se kterým se děti mohou zabavit i samy. Někdo v nich vidí vzdělávací prostředek, jiný zase počátek závislosti dětí na internetu a online obsahu. Pravda je však někde uprostřed. Pečlivě vybrané dětské hry, hrané v rozumném časovém limitu, mohou přinést vaší ratolesti zábavu i poučení najednou.

« Předchozí 1 2 3 4 Následující »

Tip: Klinika reprodukční medicíny Reprogenesis - asistovaná reprodukce je vaše šance, díky které si můžete splnit sen o vlastním miminku.

Co je nového na PeknyDen.cz?

Přehled nových míst pro rodiny s dětmi, upoutávky na akce, soutěže a články můžeme zasílat i Vám. Novinky obvykle zasíláme jednou měsíčně.

Přihlaste se k odběru novinek

Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč. Aktualizovat nyní svůj prohlížeč

×