Články

Zajímavosti, aktuality, premiéry, knihy pro děti a rodiče.

Ekoroubenka ve Studánkách nedaleko Domažlic

25. květen 2016

Pokud se chystáte s rodinou ještě před létem někam vyrazit a neláká Vás ubytování v hotelovém pokoji či v penzionu, zkuste to sem. Pokud nehledáte luxus a servis, ale klid a soukromí v přírodě, bude to nejspíš správná volba. Děti (a to nejen ty městské a panelákové) ocení ubytování v bezprostřední blízkosti domácích zvířat (ovce, slepice i s kohoutem, kočky…) i krásný rybníček s rybkami. Rodiče si možná navečer najdou čas na romantické posezení na terásce s pergolou nebo odpočinek ve venkovní sauně, ze které je molo přímo do již zmíněného rybníčku (koupacího biotopu). Největším šlágrem pro děti bylo vybírání vajíček i krmení drůbeže a koček. Sbírání i následné zkonzumování vajíček je povoleno majitelem.

Májové novinky z Portálu

7. květen 2016

Portál tentokrát svou produkci obohatil o autory ze severu a vydal knihu Piráti z ledového moře. Od stejné autorky Fridy Nilsson loni vydal Gorila a já, jestli si vzpomínáte. Tuto knihu si také vybral herec Lukáš Hejlík ke svému scénickému čtení, jehož premiéra bude na veletrhu Svět knihy. A další novinkou jsou Kůzlátka neposlušná a poslušná. Dvě pohádky v jednom nádherně ilustrovaném vydání!

Šlápněte do pedálů společně s dětmi! Nejdřív ale vyberte správné kolo.

3. květen 2016

Podle čeho vybírat? Poradíme vám!
Máma a táta ví všechno nejlíp. O hračkách, svačinách, pohádkách i výběru kola. Nebo ne? Rodiče, kterým záleží na bezpečném počínání svého potomka, se v některých oblastech rádi svěří odborníkům. Všechno totiž opravdu vědět nemusí. Třeba právě ve chvíli, kdy se z jejich malého chodce a běžce pomalu stává cyklista.

Aprílové novinky z Portálu

28. duben 2016

Někdy krásně jindy zase déšť a sníh? Duben si z nás prostě střílí! A právě takové aprílové počasí vybízí ke čtení. Proto si nakladatelství Portál připravilo další novinky vhodné pro děti i rodiče. Jednou z těchto novinek je „Cvičení pro pohodlné“, kde maminky (i tatínci) naleznou mnoho tipů na cviky, které je udrží v kondici. Další kniha je vhodná spíše pro školní děti, které mají problém v dnešním světě lákadel, soustředit se na domácí úkoly. Rodičům pomůže zjistit, kde leží potenciál jejich dítěte a jaké jsou jeho slabé stránky. A poslední novinkou je soubor hádanek vhodný pro předškolní děti. Děti si díky knize srozumitelnou a zábavnou formou rozvíjejí znalosti o okolním světě.

V Divadle Hybernia se chystá nový rodinný muzikál, tentokrát inspirovaný Alenkou z říše divů

28. duben 2016

Produkční společnost Pixa-pro představila tvůrce i kompletní obsazení očekáváného rodinného muzikálu nazvaného Alenka v kraji zázraků. Dílo od scénáristů Jana a Aleny Pixových, kteří mají na svém kontě úspěšná představení Sněhová královna nebo Kapka medu pro Verunku, tentokrát zhudebnil slovenský popový král, Vašo Patejdl. Texty k písním napsala Kristýna Pixová. V hlavních rolích se představí Dagmar Patrasová, Jan Čenský, Sabina Laurinová či Martina Pártlová. Režisérské taktovky muzikálu s chystanou premiérou na 22. a 23. září, se ujal oceňovaný mladý tvůrce Matěj Balcar, o scénu a kostýmní provedení se postará Martin Černý, držitel ceny Alfréda Radoka z roku 2011.Kouzla a triky budou nedílnou součástí každého představení, jejich dramaturgie a návrhu se ujal iluzionista Pavel Kožíšek.

Lipno baví – a to po celý rok

19. duben 2016

Lipno baví – to je slogan informačního portálu týkajícího se Lipna a okolí. Tento slogan, jak mohu potvrdit z vlastní zkušenosti, je na rozdíl od různých podobných pravdivý. Na Lipno totiž můžete jet prakticky kdykoli a vždy budete mít o zábavu postaráno nejen Vy, ale hlavně – a to je důležitější – Vaše ratolesti. Jak ví správný líný rodič, pokud je zabaveno dítě, rodič si může užívat zaslouženého klidu. Jediné, co by mohlo někoho přímo v Lipně nad Vltavou trošku rozladit, jsou ve vrcholných sezonách (jarní a letní prázdniny) davy lidí. Jelikož jestli něco v Lipně mírně přehnali, tak je to množství ubytovacích kapacit a zejména spousty apartmánových domů na břehu Lipna poblíž přístavu. Pokud si ale vyberete okrajové sezony, bude vše v pořádku.

Noc s Andersenem letos s audioknihou Malá mořská víla zdarma

1. duben 2016

Šestnáctý ročník Noci s Andersenem se bude konat 1. dubna 2016 na více než 1500 registrovaných místech po celé Evropě a ve vzdálenějších zemích, třeba v Austrálii. V České republice se bude nocovat na více než 1200 místech. Tématem letošního ročníku je 180. výročí napsání pohádky Malá mořská víla. Audiotéka se tuto akci rozhodla podpořit natočením pohádky Hanse Christiana Andersena do podoby audioknihy. I když nebudete ani na jednom z míst, můžete se zúčastnit Noci s Andersenem i v pohodlí domova právě poslechem audioknihy s hlasem Ladislava Freje.

S dětmi na dovolenou do Petrovic (zn. snadno a rychle)

15. březen 2016

Jelikož zima se pomalu ale jistě chýlí ke konci a čas dovolených se blíží, dovolím si postupně přiblížit některá místa, která si myslím, že stojí za návštěvu a kde nejen rodiny s dětmi budou jistojistě spokojeni. Takovým místem jsou i Šumavské roubenky v Petrovicích u Sušice.

Audioknižní novinky přímo do ouška

25. únor 2016

Příběhy nejčastěji vypráví nebo čtou rodiče před spaním nebo učitelé ve školkách a školách. Co když ale čte příběh někdo slavný jako třeba Libuše Šafránková, Marek Eben nebo Martin Dejdar? I to je dnes možné díky audioknihám. Příběhy které můžete poslouchat při cestování, odpočinku nebo třeba skládání puzzle. Namluvené příběhy a pohádky jsou už pro ty nejmenší ouška. Stačí si jen vybrat na Audiotéce, která nabízí více než 600 pohádek. Tady jsou nejnovější tipy na pohádkové audioknihy.

Jarní novinky Portálu

15. únor 2016

Nakladatelství Portál vydává mnoho zajímavých knížek a nyní si pro vás připravilo…

Přichází zima a s ní i čas na čtení s Portálem!

2. prosinec 2015

Nakladatelství Portál vydává mnoho zajímavých knížek a nyní si pro vás připravilo další novinku pro vhodnou pro rodiče. Naleznete v ní tipy, jak děti vychovávat nejen s láskou, ale i rozumem.

Úspěšný muzikál Sněhová královna ve své druhé divadelní sezóně!

11. listopad 2015

Po úmorných letních vedrech se můžete příjemně přeladit do nastávající podzimní a zimní atmosféry v divadle Hybernia s původním českým muzikálem SNĚHOVÁ KRÁLOVNA, který s drobnými úpravami oproti minulé sezóně uvádí Pixa-pro, MusicModelTrust a Barták music. Muzikál má od své premiéry 20.září 2014 za sebou již 70 úspěšných repríz a na prkna divadla Hybernia se od října 2015 vrací ve 20ti exkluzivních představeních. Na první představení 11.10. můžete získat vstupenky za snížené vstupné. Představení jsou v rámci generálek.

Venku sychravo a prší? Čtěte s Portálem!

30. říjen 2015

Nakladatelství Portál vydává mnoho zajímavých knížek a nyní si pro vás připravilo další novinky pro děti. V první knize naleznete mnoho tipů, jak si hrát se svými malými ratolestmi nebo si s námi přečtěte o Alence, která hledá dobrodžuství v první třídě v knize „Záhada školní půdy“ a nebo novinku pro kluky „Kouzelné tenisky mého kamaráda Percyho“, která pojednává o dvou zcela odlišných klucích, jejichž život dokáží změnit kouzelné tenisky.

Podzimní novinky v nakladatelství Portál!

10. září 2015

Nakladatelství Portál vydává mnoho zajímavých knížek, ve kterých nechybí ani tituly pro děti. Přečtěte si s námi aktuální novinky „Pohádkové hrátky se zvířátky“ od Stanislava Reschové a „Jak vyzrát na pavouky?“ od Catherine Leblanc, obrázky namaloval Roland Garrigue.

Letní novinka v nakladatelství Portál

15. srpen 2015

Nakladatelství Portál vydává každý měsíc spoustu zajímavých knížek, ve kterých nechybí ani tituly pro děti. Přečtěte si s námi aktuální novinku „Barvy“ od Hervé Tullet.

« Předchozí 1 2 3 4 Následující »
lekarna-cz-bezlepkove-potraviny-250x250px.jpg

Tip: Chcete se zviditelnit? Nabízíme reklamní pozice na tomto webu. Vždy jen za rozumné ceny. Pište na redakce@peknyden.cz.

Co je nového na PeknyDen.cz?

Přehled nových míst pro rodiny s dětmi, upoutávky na akce, soutěže a články můžeme zasílat i Vám. Novinky obvykle zasíláme jednou měsíčně.

Přihlaste se k odběru novinek

Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč. Aktualizovat nyní svůj prohlížeč

×