Velikonoce v Muzeu lidových staveb v Kouřimi

Muzeum lidových staveb v Kouřimi, Ruská ulice, Kouřim - Kolín 1

Last change
8. březen 2018

About event

Bohatý celodenní program v Muzeu lidových staveb v Kouřimi představí na Bílou sobotu 31. 3. a Boží hod velikonoční v neděli 1. 4. lidové tradice Velikonoc, jako je „chození s Jidášem“, pašijová hra, zdobení kraslic, soutěž v koulení vajec, a další.

Bílá sobota 31. 3.
„Chození s Jidášem“, svébytná forma sobotní koledy, se odehraje v 11, 13 a 15 hodin. Pašijovou hru zahraje soubor Mrsťa Prsťa z Kouřimi v 13:30 a 15:30. Bude se příst kouzelná pašijová nit, smažit pučálka, tlouct máslo, budou se péct jidáše, kovář předvede své umění a pomůže dětem vykovat si vlastní hřebík.

Boží hod velikonoční 1. 4.
Malý tradiční jarmark doprovodí jarmareční písně v podání Michaela Pospíšila. Divadlo Navětvi zahraje ve 12 a 14 hodin pohádku Princ Bajaja, vystoupí folklórní souboru Lipka z Pardubic a miletínské tetky z Folklorního souboru Barunka Česká Skalice. Děti si vyzkouší velikonoční kratochvíli: koulení vajec.

Sobota a neděle
Čtyři různé techniky zdobení kraslic nebo podmalbu na sklo si vyzkoušíte na čtyřech celodenních dílnách už od pátku 30. 1. Budou se plést pomlázky, v chalupách poskytnou kostýmovaní průvodci výklad k instalacím k celému cyklu: postnímu období se šesti nedělemi, pašijovému týdnu a Božímu hodu, k Velikonočnímu pondělí.

Místo konání
Muzeum lidových staveb v Kouřimi Ruská ulice 281 61 Kouřim - Kolín 1 Středočeský kraj Show on map
Telefon
777025721
E-mail

REVOLUTION TRAIN - protidrogový vlak 28,7 km

čt 12. 03. 2015 - st 1. 01. 2020 Ve Vašem městě, Václavkova 1, Praha 6

PROTIDROGOVÝ PROGRAM PRO DĚTI I RODIČE REVOLUTION TRAIN – protidrogový vlak je souprava šesti…

Ostatní – 1

Reccomend this event
Thumb Up

1 people recommend

Tip: Chcete se zviditelnit? Nabízíme reklamní pozice na tomto webu. Vždy jen za rozumné ceny. Pište na redakce@peknyden.cz.

Server peknyden.cz not responsible for any changes to the program.

Co je nového na PeknyDen.cz?

Přehled nových míst pro rodiny s dětmi, upoutávky na akce, soutěže a články můžeme zasílat i Vám. Novinky obvykle zasíláme jednou měsíčně.

Přihlaste se k odběru novinek

Váš prohlížeč je už stašího data a může být nebezpečný!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč. Aktualizovat nyní svůj prohlížeč

×