Jan Budař se představí v roli prince Mamánka

Dům knihy Knihcentrum, Smetanovo nám. 8, Ostrava

Poslední změna
6. prosinec 2017

Je nám líto, pro tuto akci nyní nejsou žádné aktuální termíny konání.

O akci

Jan Budař, herec, režisér, hudebník a scenárista, představí svou knihu a audioknihu Princ Mamánek. Pohádku převedl i na filmová plátna, přičemž ztvárnil hlavního hrdinu. Jako herce ho znají diváci např. ze snímků Nuda v Brně, Vratné láhve, Horem pádem, Mistři a další. Jeho filmové účinkování již bylo oceněno čtyřmi Českými lvy. 

Jan Budař pochází z Frýdlantu v Čechách. Toužil se stát hercem, proto vystudoval brněnskou JAMU. Brzy na to se objevil v celé řadě divadel, včetně brněnské Husy na provázku nebo pražského Divadla Na zábradlí. Na filmových plátnech poprvé zazářil ve snímku Nuda v Brně. Dostal Českého lva za výkon v hlavní roli a za scénář, který napsal spolu s Vladimírem Morávkem. Následovala další škála filmů i filmových ocenění. Ve snímku Czech Made Man si zahrál také po boku exprezidenta Václava Havla. Kromě hraní a scenáristiky k některým filmům skládá také hudbu. Např. Lidice či pro Protektora. Je frontmanem kapely Eliščin band. 

Princ Mamánek
Příběh rozmazleného prince Ludvíka Otomara Karla Dvanáctého zrozeného Vznešeného je poetickou pohádkou, v níž Jan Budař plně zúročil svůj osobitý smysl pro humor. A tak trochu i svoje vlastní životní zkušenosti. „Při psaní jsem určitě čerpal inspiraci i z mého dospívání v muže, ale to, co zažil princ Ludvík, není můj příběh. Téma mamánkovství každopádně vidím denně kolem sebe, myslím, že je velmi univerzální,“ říká Jan Budař. Knihu multitalentovaný herec navíc také ilustroval. Pohádka Princ Mamánek ožije i v podobě audioknihy, kterou svými podmanivými hlasy načetli Libuše Šafránková, Josef Abrhám, Ondrěj Vetchý a sám autor. Právě tito tři herci se také objeví v budoucím filmovém zpracování Prince Mamánka, které zatím čeká na ty pravé koproducenty. Pro knihu Jan Budař vymyslel i speciální interaktivní hru. Deset knih a deset audioknih bude označeno deseti dvouveršími moudrého Dádruduba a tomu, kdo na tyto vybrané kusy narazí, umožní setkání přímo s autorem. Setkání proběhne 18. 2. 2018 v 18:02 na dosud nespecifikovaném místě. Jan Budař věří, že se při této hře budou dít zázraky. Třeba na výherní knihy narazíte u nás v DOMĚ KNIHY na autogramiádě. 

Využijte 20% slevu na vybraný titul daného autora, platnou v den události. Sleva vám bude odečtena na pokladně při nákupu na prodejně v DOMĚ KNIHY Knihcentrum.cz. Nevztahuje se na nákup v eshopu. Rezervujte si místo na webových stránkách www.knihcentrum-ostrava.cz/rezervace. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas! Informace o akcích v DOMĚ KNIHY naleznete také v mobilní aplikaci Moje Ostrava, kterou lze zdarma stáhnout pro Android i iOS. Akce v rámci projektu Dům knihy Živě!!! spolufinancuje statutární město Ostrava.

Místo konání
Dům knihy Knihcentrum Smetanovo nám. 8 702 00 Ostrava Moravskoslezský kraj Ukaž na mapě
Telefon
607 082 030
E-mail

Festival skákacích hradů 514 m

pá 23. 03. 2018 od 15:00 do 20:00 TROJHALÍ KAROLINA, K Trojhalí 3361/5, Ostrava

Největší přehlídka skákadel v ČR! Přijdťe se k nám od 23.3. vyřádit na téměř 30 nafukovacích…

Pohyb, sport a zdraví Tvoření, hraní, učení Kultura, festivaly Ostatní – 2 lidé doporučují

Urban Challenge 2018 - Ostrava 694 m

so 25. 08. 2018 Ostrava,

Čekat tě bude opět 5000 metrů dlouhá trať a více jak 25 originálních překážek z městského prostředí…

Pohyb, sport a zdraví – 2 lidé doporučují

Alenka v kraji zázraků - muzikál 1,3 km

so 7. 04. 2018 od 14:00 Kulturní dům města Ostravy, 28. října 2556/124, Ostrava

Alenka se tu opět setká s Kloboučníkem, Zajícem Březňákem, Houseňákem, komickými dvojčaty,…

Dětská představení – 2 lidé doporučují

Doporučte tuto akci.
Doporučuji

2 lidé doporučují

Tip: Chcete se zviditelnit? Nabízíme reklamní pozice na tomto webu. Vždy jen za rozumné ceny. Pište na redakce@peknyden.cz.

Portál peknyden.cz neodpovídá za případně změny programu.

Co je nového na PeknyDen.cz?

Přehled nových míst pro rodiny s dětmi, upoutávky na akce, soutěže a články můžeme zasílat i Vám. Novinky obvykle zasíláme jednou měsíčně.

Přihlaste se k odběru novinek

Váš prohlížeč je už stašího data a může být nebezpečný!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč. Aktualizovat nyní svůj prohlížeč

×